Управління освіти виконавчого комітету Тетіївської міської ради

Впевнений старт

«Впевнена дитина – майбутнє України!» – за таким девізом 18-19 травня 2018 року у м. Києві на базі Інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України  проведенний тренінг для педагогів закладів дошкільної освіти Київської області за темою «Підготовка тренерів для навчання вихователів закладів дошкільної освіти за програмно-методичним комплексом «Впевнений старт».

З вітальним словом до  педагогів-дошкільників звернулися Рогозянський Олексій Сергійович директор ТОВ «Українська академія дитинства», керівник Науково-навчального центру психології дошкільної та початкової освіти Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України, керівник проекту «Впевнений старт» та Піроженко Тамара Олександрівна науковий керівник проекту, доктор психологічних наук, професор, завідувач лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України. Вони подякували присутнім за бажання долучитися до створення єдиної команди висококваліфікованих фахівців, які перетворять дитячі садки на комфортні заклади дошкільної освіти нового формату, де кожен малюк отримає впевнений старт у доросле шкільне майбуття!

Тренінг провели Хартман О.Ю., старший науковий співробітник лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, кандидат психологічних наук, співавтор освітньої програми для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» та навчально-методичного комплекту до неї та Веселова Ю.С., практичний психолог Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, координатор проекту «Впевнений старт». 

Педагоги опрацювали та отримали авторські роз’яснення щодо впровадження оновленої програми та використання всіх складових навчально-виховного комплексу «Впевнений старт», а саме:

  • «Книги дошкільника», яка вміщує розвивальні завдання за кожним розділом програми, вправи з розвитку дрібної моторики, завдання для роботи з батьками вдома та ін.
  • «Альбому для художньо-творчої діяльності», спрямованого на розвиток творчих здібностей вихованців у різних видах дитячої діяльності.
  • «Книги для вихователя» з методичними порадами, перспективним та календарним плануванням (за тематичним принципом).
  • «Книги для батьків» - виданням просвітницького характеру, який сприятиме активній співпраці педагогів і батьків майбутніх першокласників.
  • Порталу програми «Впевнений старт».

Директори, методисти й вихователі ЗДО відзначили значні переваги сучасного програмно-методичного комплексу в умовах освітньої реформи «Нова українська школа».

Усі учасники визначили, що «Впевнений старт» - це: «Мрія дошкільника», «До дитячого садочку йдемо з радістю», «Впевнена дитина - майбутнє України», «Впевнений старт єднає»; це професійна свобода вихователів, сучасність, розвиток творчої особистості, орієнтація на дитину, креативність, доступність, взаємодія та єдність: вихователь-батьки-діти, дієвий дитиноцентризм.

Робота в міні-групах, рольові ігри, мозкові штурми, обговорення ситуацій, цікаві вправи-руханки дали можливість майбутнім тренерам ближче познайомитись, краще засвоїти матеріал, створити доброзичливу атмосферу, бути завжди в доброму гуморі й піднесеному настрої.

Наприкінці тренерських занять науковці вручили учасникам сертифікати від лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України та програмно-методичні комплекти «Впевнений старт». У заході, від Тетіївського ОТГ,  взяла  участь  директор  ЗДО «Сонечко» – Яремич Н.В. 

Озброєні новими знаннями, педагоги націлені впроваджувати ідеї науковців у практику, проводити змістовні цікаві тренінги для своїх колег та готувати малят впевнено стартувати у майбутнє.« повернутися до списку новин