Постанова КМУ від 05.03.24 № 245 "Про внесення змін до Постанов КМУ від 14 січня 2015 року № 6, від 27 грудня 2017 року № 1088"

Дата: 22.03.2024 17:34

5 березня 2024 року Кабінетом Міністрів України прийнята Постанова № 245 "Про внесення змін до Постанов КМУ від 14 січня 2015 року № 6, від 27 грудня 2017 року № 1088". Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку надання, умов та формули розподілу освітньої субвенції на 2024 рік.

Основні зміни, які чекають нас у освітній сфері згідно вказаного документу:

Про те, що змінилося загалом та якщо порівнювати норми щодо розподілу освітньої субвенції з 2023 роком:

• зміни в підставах розподілу обсягу освітньої субвенції

• зміна коефіцієнта освітньої субвенції

• зміни у використанні залишків освітньої субвенції

• заклади загальної середньої освіти, що більше не фінансуватимуться з освітньої субвенції

• зміни щодо отримання субвенції приватними закладами освіти

• перерахування субвенції місцевим бюджетам населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження

• зміна суми оплати простою педагогічних працівників закладів освіти та ІРЦ

• зміна коефіцієнтів приведення кількості годин навчального плану на 2024 рік

• зміни в термінології.

Основним нововведенням стало те, що раніше за кошти субвенції не здійснювалося (з 1 вересня 2016 року) фінансування закладів загальної середньої освіти (крім закладів початкової школи та приватних закладів загальної середньої освіти), кількість учнів у яких становила менш як 25 осіб.

Тепер, з 1 вересня 2025 року за кошти субвенції не здійснюватиметься фінансування закладів загальної середньої освіти, кількість учнів у яких становить менш як 45 осіб, а з 1 вересня 2026 року й тих, у яких менш як 60 осіб.

и ещё 16

Переглянути статистику та оголошення