Професійний розвиток вчителів музичного мистецтва в умовах реформування системи освіти

Дата: 13.01.2020 16:08

Важливим завданням музичного виховання в умовах реформування системи освіти є формування музичної культури почуттів учнів як необхідної частини їх духовної культури, збагачення їх емоційно-естетичного досвіду, інтересів, поглядів у процесі спілкування з музикою та розвиток  універсальних  якостей творчої особистості.

Методичним кабінетом (Шляхтиченко Т.Д.) 13 січня 2020 року на базі КЗ «Тетіївський освітній центр – опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів» було організовано інтерактивну зустріч з вчителями музичного мистецтва, метою якої було обговорення кола актуальних питань по забезпеченню якісної реалізації мистецької галузі відповідно до Концепції «Нова українська школа».

Вчитель музичного мистецтва КЗ «Стадницьке навчально-виховне об’єднання «ЗЗСО І-ІІ ступенів - дитячий садок» Світлана Іванівна Бондаренко,  показала перевагу використання інноваційних художньо-педагогічних технологій на уроках та запросила всіх учасників до розучування щедрівок та колядок.

Формування ключових компетентностей засобами мистецтва інтерактивними методами навчання в Новій українській школі,  порекомендувала   учасникам  майстер-класу вчитель музичного мистецтва  Тетіївського ліцею №2 Буравець Олена Миколаївна.

Своїм досвідом роботи по емоційному  забарвленню уроку музики через урізноманітнення форм та методів вивчення нового матеріалу,  побудову уроку музики на засадах духовності, осучаснення програми через продуманий добір додаткового матеріалу, поділилась з присутніми вчитель КЗ «Голодьківський  ЗЗСО I-II ступенів»  Галина Василівна Гонтар.

Сергій Петрович Лопатинський ознайомив  колег з корисними Інтернет-ресурсами для успішної реалізації ідей Нової української школи.

Весь майстер-клас учителів музичного мистецтва супроводжувся  відеопоказами та використанням музичних інструментів. Здобутий досвід, який отримали вчителі музичного мистецтва зможуть застосувати у своїй практичній діяльності.